TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Harita TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği haritası Büyük Harita için tıklayın
Etiketler
türsab seyahat acentaları acentalar

Hakkında

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı "Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu" uyarınca kurulmuş olan bir meslek birliğidir. TÜRSAB’ın temel amacı, seyahat acentalığı mesleğinin ve faaliyet alanının temelini oluşturan turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır.

1618 sayılı kanunun belirlediği yetkiler çerçevesinde meslek disiplininin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar, TÜRSAB’ın hizmet alanıiçinde yer alan önemliişlevler arasındadır. 

Turizm sektörümüzde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlara ilişkin tüm konuları ilgili mercilerin dikkatine sunmak, bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek de TÜRSAB’ın temel amaçları arasında yeralmaktadır.

Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için, kamu ve özel sektör turizm kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yapan TÜRSAB, turizm politikalarının geliştirilmesinde de önemli görevler üstlenir. TÜRSAB, çevresel, tarihi ve insani değerlerin korunması ve geliştirilmesi gibi turizmi yakından ilgilendiren konularda, bir sivil birlik olarak yol gösterici ve baskı grubu olma özelliği de taşımaktadır.

TÜRSAB’ın çalışmaları arasında uluslararası ilişkiler ve görev kapsamı içinde yürütülen tanıtım faaliyetleri önemli bir yer almaktadır. TÜRSAB, Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Uluslararası Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu (UFTAA), Avrupa Birliği içindeki Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Birlikleri Grubu (ECTAA),  gibi uluslararası önemli kuruluşların üyesidir.

TÜRSAB, diğer ülkelerin muadil organizasyonları, tur operatörleri, seyahat acentaları birlik, federasyon gibi örgütleri ile ikili ve çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesi yönünde de faaliyetler yürütmektedir.

Telefonlar

(0212) 259 8404
(0212) 356 5979

Adres

TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği; İstanbul şehri Beşiktaş ilçesi Dikilitaş mahallesindedir. Dikilitaş, Aşıkkerem Sokak No:42 Beşiktaş 34349 İstanbul Türkiye

İstanbul / Beşiktaş / Dikilitaş

Haritada göster

Harita

TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği nasıl gidilir?

Genel Bilgiler

Şirket Adı
TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği
Sorumlu Kişi
Adres

Dikilitaş, Aşıkkerem Sokak No:42 Beşiktaş 34349 İstanbul Türkiye

İstanbul / Beşiktaş / Dikilitaş

Haritada göster
Telefonlar
(0212) 259 8404
(0212) 356 5979
Faks
(0212) 236 3979
Şirket Türü
Hizmet , Danışmanlık , Temsilcilik , Kamu Kurumu ,
Şirket Tipi
Dernek
Çalışan Sayısı
10-50
Vergi Dairesi
Vergi Numarası

İletişim Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir