Türkmenbaşı Yatak

Harita Türkmenbaşı Yatak haritası Büyük Harita için tıklayın
Etiketler
keçe yatak yaylı yatak yay sünger helezon visco visco yatak rahat class yatak

HakkındaUyku ve Sağlığınız

Her insanın hayatında iyi bir uykunun çok önemi vardır. Tıp bilimine göre düzenli ve dengeli beslenme, huzurlu bir ortam ve sağlıklı bir uyku ruh ve fizik sağlığının en önemli unsurlarıdır. Uzmanlara göre iyi ve yeterli uykunun insan hayatına bir çok alanda pozitif etkileri vardır. Yeterli ve sağlıklı bir uykunun enerjimizi, algılamamızı, düşünmemizi, performansımızı, yaratıcılığımızı, sağlığımızı ve insan ilişkilerimizi olumlu etkilediği bir gerçektir.

Günümüzde yetişkin insanların %40'ının uyku problemleri olduğu kanıtlanmış olup, yatağını değiştiren insanların en önemli sebeplerinden birisinin sırt ağrısı olduğu bilinmektedir. Sırt ağrısının nedenleri arasında egsersiz eksikliği, duruş ve oturuş bozuklukları, aşırı kilo vb nedenlerin yanında, kaliteli, rahat ve kişiye uygun bir yatağın eksikliği de çok önemli bir pay almaktadır.

Normal bir insanın hayatının yaklaşık 1/3 'ünü uyuyarak geçirdiğini düşünürsek , yatağınızın sizin için ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Kaliteli iyi yatak kesinlikle bir lüks değildir. İyi bir yatağın sizin hayatınızda önemli bir yer tutacağı unutulmamalıdır. Belki de evinizde sağlığınızı direkt etkileyebilecek tek mobilya yataktır. Vücut sağlığı açısından en önemli bölge sırt, omurlar ve bel bölgesidir. Bu sebeblerden dolayı alacağınız yatağın yapılan pazarlık sonucu en ucuzu olmasını değil, üzerinde yatacağınız en kaliteli yatak olmasına özen gösterin. Yatağınızı değiştirerek daha sağlıklı bir hayata kavuşabileceğinizi unutmayın. Yatak alırken en az 8-10 sene kullanacağınızı düşünerek en iyisini almaya özen gösterin.

Günümüzde piyasalarda başta yaylı yatak olmak üzere sünger, latex, su yatağı ve klasik şilteler bulunmaktadır. Yaylı yataklar iç yay konstrüksiyonu ve bu konstrüksiyon içerisindeki hava boşluğu nedeniyle yaylanma esnasında mükemmel bir hava sirkülasyonu sağlar. Yaylanma ve esneme özelliği yatağın , vücudun kıvrımlarına uyum sağlamasını ve dolayısıyla omurganın düz durmasına imkan verir. Sonuçta yaylı yataklar omurgayı doğru konumda desteklerler ve en az kas gerilmelerine yol açarlar. (resim 1)

Pamuk veya yün elyafla doldurulmuş klasik şilteler hava geçirme özelliği ve tabii elyaflardan yapılmaları nedeniyle sağlıklı olmalarına rağmen çok kısa zamanda yatışarak normal yüksekliklerini kaybetmeleri ve çukurlaşmaları nedeniyle omurganın eğri durmasına neden olurlar ve sırt ağrısına yol açabilirler.

Kaliteli bir sünger yatak ise vücudun şeklini iyi almasına rağmen hemen hemen hiç hava geçirmediği için terlemelere ve vücutta elektrik birkimine yol açar ve yataktan yorgun kalkılmasına yol açar. Ayrıca sünger yataklarda en büyük desteği omuzlar almakta , yük kalçaya doğru azalmakta, sonuçta omurga tam düz bir duruşa zorlanmaktadır. (resim 2)

Resim 1. Yaylı YatakResim 2. Sünger Yatak

Classyatakları sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak kalitede yaylı yataklar üretmekte olup , her bütçeye çeşitli seçenekler sunarak insan sağlığını ve rahatını ön planda tutacak şekilde üretilmektedir.

Yeni bir yatak almanın püf noktaları

Yeni bir yatağa ihtiyacınız var mı? Doğru ebadı nasıl seçeceksiniz? Yatak alırken nelere dikkat etmelisiniz? Yatağınızı nasıl korursunuz? Aşağıda bu soruların cevaplarını bulacaksınız?

» Yatağınızın Ömrü: Araştırmalara göre iyi kullanılıp her ay en az bir kere ters yüz edilen bir yatağın ömrü 8-10 yıl arasındadır. Bu tarihlerden sonra yatağınızda bazı deformasyonlar meydana gelip, rahatsızlık yaratabilir.

» Yatağın Görüntüsü: Yatağınızın renginde solma, kumaşında lekelenme, yüzeyinde bozukluk, aşınma, yırtılma, çökme gibi problemler, yatağınızın değişmesi gerektiğini gösteren başlıca işaretlerdir.

» Rahatlık ve kalite testi: Yatağın konforunu belirleyen ana unsurlar iç yay sistemi üzerindeki dolgu katmanları ve telin kalitesidir. İç yay sisteminin yoğun olması ise vücut ağırlığını yatağa daha eşit yayar ve rahatlığı arttırır. Kaliteli yataklarda yay konstrüksiyonunun üzerinde mutlaka üst dolgu malzemelerinin yaylarla temasını önleyecek koruyucu sert bir keçe bulunmalıdır.Sert keçenin üzerinde ise dolgu katmanları bulunmaktadır.


Yatak almaya karar verirken eski yatağınızın rahatlığını, yeni bir yatakla mukayese edin ve farklılığı hissetmeye çalışın. Satın almayı düşündüğünüz yatağın üzerine uzanınız, yatağın direnci ve rahatlığı hakkında yatağın kenarına oturarak veya birkaç dakika yatağın üzerine uzanarak karar veriniz. Rahatlıkla bir yanınıza uzanarak omuz ve kalçanızın rahat olup olmadığını kontrol ediniz. Yatağın içinde kullanılan maddeleri inceleyin, dışındaki kumaşın kalitesine, neden yapıldığına ve hangi yay sistemi kullanıldığına dikkat edin.

Class'ta kullanılan kaliteli teller ve vücudun yapısına uyumlu süngerler vücudun yatağa yaptığı baskıları ve sarsılmayı azaltmakta , dönme sırasında maksimum konfor sağlamakta ve size mükemmel uyku için gerekli ortamı yaratmaktadır. Eski yatağınızla yeni yatakları karşılaştırırken, yatak teknolojisindeki son gelişmelerin yatakları 10 yıl öncesine göre çok daha konforlu hale getirdiği hesaba katılmalıdır.

» Yatağınızın nasıl oluştuğunu bilin: Yaylı yataklar üç ana kısımdan oluşurlar.
- Yay Ünitesi: Yatağın içindeki yay ünitesi vücudunuza destek sağladığı ve ağırlığınızı yatağa dağıttığı için çok önemlidir. Class'ta Bonel, Consiflex, ve Mira-Coil yay sistemleri kullanılmaktadır.
- Yatağın üst kısmında yer alan dolgu malzemesi: Bu bölüm size gerçek rahatlığı sağlar.
- Baza veya Karyola: Yatağınızı üzerine oturtacağınız baza veya karyolalar yatağınızın dayanıklılığını arttırmakla beraber, performansını yükseltir.

» Ne tür bir yatağa ihtiyacınız olduğunu tespit edin: Eski görüşe göre yatağın kalitesi ve vücuda uygunluğu sert olması ile ölçülürdü. Ancak günümüzde kullanılan modern sünger, tel ve diğer maddeler yatakları insan vücuduna göre çok daha uyumlu hale getirmiş ve rahatlığı arttırmıştır. Sert yatak bazı insanlar için hiç de uygun olmayabilir. Çok yumuşak yataklar da ise vücut yatağa fazlaca gömüleceği için uyku sırasında omurga eğri durabilir ve çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Size en uygun yatağı seçmenin yolu Türkmenbaşı (Class)yatağagiderek denemeler yapmanız ve en rahat ettiğiniz yatağı seçmenizdir.

» Yatağın Boyutu: Her insan uyurken bir gecede ortalama 40 ile 60 kez dönme ihtiyacı hissetmektedir. İnsanların geniş bir ortamda , yayılarak, rahatça dönerek, partnerlerinin onları sıkıştırmadığı bir ortamda daha rahat uyudukları düşünüldüğünde alınabilecek yatak, odanızın uygunluğuna göre en geniş ebatta olması tavsiye edilmektedir. Class'ta üretilen yataklarımız 70x132 60x120, 70x140, 80x130 (bebek yatağı), 90x190; 90x200; 100x190: 100x200; 140x190; 140x200; 150x190; 150x200; 160x190; 160x200 cm, bazı yatak cinslerimizde 180x200; 200x200 cm ebatlarındadır.

» Garanti: Yatağınızın garanti belgesi olmasına özen gösterin. Garanti Belgesi sizi her türlü üretim hatasına karşı korumaktadır. Class'ın tüm ürünleri4 sene garantili olup, bazı özel yay konstrüksiyonlarında garanti süresi7 yıla kadar çıkmaktadır.

» Tecrübeli ve Güvenilir Bir Marka Seçin: Yatağınızın bu sektörde tecrübeli, müşteri servisine önem veren, kolay ulaşabileceğiniz ve kalitesini kanıtlamış bir marka olmasına özen gösterin. Yatağınızın uygun ambalaj içinde olup olmadığına ve etiket üzerindeki bilgilere bakınız . Yatağınızın kalite belgesi taşımasına dikkat ediniz. TÜRKMENBAŞI (CLASS) yatakları, 1998 yılında yaylı yatak üretiminde TS-ISO 9002 Kalite Güvence Belgesi almış ve yatak sektöründe bu belgeye sahip ilk üretici olup, 1986'dan beri müşterilerine uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli üretim yapmakta ve kişisel ihtiyaçlara göre seçenekler sunmaktadır.

» Yatağınızı Koruyun: Yatağınızın ömrünü yapacağınız basit uygulamalarla arttırabilmeniz mümkündür:
- Yatak koruyucusu kullanmanız yatağınızın yüzeyinin kirlenmesini, tozlanmasını önlediği gibi, zaman içinde koku oluşmasını engeller. Ayrıca, yatağınızın baskı ve darbelere karşı dayanıklılığını arttırır. Yatağınızın lekelenmesi halinde ılık su ve yumuşak bir sabun veya deterjanla silmek yeterlidir. Kimyasal maddeler kullanılmamalıdır.
- Yatağınızın iki yüzünü de kullanın:Class yataklarının her iki yüzünü de güvenle kullanabilirsiniz. Yatağınızı periyodik aralıklarla ters-yüz etmek yatağınızda hep aynı bölgeye baskı gelmesini engelleyerek, ömrünü uzatır. Yatağınızı ters- yüz ederken elektrik süpürgesi ile yatağın yüzeyinde ve kenarlarında toplanabilecek tozların temizlenmesi uygun olur.
- Yatağınızı Katlamayın: Yatağın katlanması yatak içi konstrüksiyonlarında deformasyona yol açabilir, bu da yatağınızın ömrünü kısaltır.

<a href='http://www.trsektor.com' title='Firmalar ve Kobi rehberi'>Firmalar<a>

Telefonlar

(0312) 353 5951
0533 545 8971

Adres

Türkmenbaşı Yatak; Ankara şehri Altındağ ilçesi Siteler mahallesindedir.

Oğuz Dağlı firma sorumlusudur. Çamlıtepe cad. No:128/A

Ankara / Altındağ / Siteler

Haritada göster

Harita

Türkmenbaşı Yatak nasıl gidilir?

Genel Bilgiler

Şirket Adı
Türkmenbaşı Yatak
Sorumlu Kişi
Oğuz Dağlı
Adres

Çamlıtepe cad. No:128/A

Ankara / Altındağ / Siteler

Haritada göster
Telefonlar
(0312) 353 5951
0533 545 8971
Faks
(0312) 353 5919
Şirket Türü
Şirket Tipi
Çalışan Sayısı
Vergi Dairesi
Vergi Numarası

İletişim Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir