SAMANYOLU TV

Harita SAMANYOLU TV haritası Büyük Harita için tıklayın
Etiketler
televizyon tv samanyolu

Hakkında

1993 yılının başlarında kurulan Samanyolu Yayın gurubu, küresel yayıncılığın öncüsü olma gayesiyle çıktığı yolculukta çok gelişti, çok büyüdü. Kaliteli çizgisi; dürüst, ilkeli ve topluma faydalı yayıncılık anlayışıyla yıllar içerisinde her kesimden insanın beğenisini kazanmayı başardı.

Tam 15 yıl önce bin bir güçlükle atılan tohum; bugün kocaman gövdesi, güçlü kökleri ve büyüyen tomurcuklarıyla adeta dalları dünyaya uzanan bir çınar oldu. Hedefi, bütün bir insanlığa seslenebilmek olan Samanyolu Yayın Grubu’nun ilk düşüncesi, altyapıya yönelik çalışmalarla yayın ağını genişletmekti. Orta Asya Cumhuriyetlerine ulaşan yayınları, 1999 yılından itibaren Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerinden de seyredilebilir hale geldi. Atılımlarına dur durak bilmeden devam eden Samanyolu Yayın Grubu; 2000 yılında, kardeş ülke Azerbaycan’da kendi stüdyolarında yayına başladı.

Nihayet, Kasım 2000’de yayın ağı Amerika’ya kadar uzandı.

Her zaman seviyeli yayıncılık anlayışını koruyan Samanyolu Yayın Gurubu, zaman içinde bu anlayışının meyvelerini de aldı. Yayın gurubunun o yıllarda ilk ve tek kanalı olan Samanyolu Televizyonu, uluslararası platformda bugüne kadar bir Türk televizyon kuruluşunun almış olduğu en büyük ödüle layık görüldü. Kalitenin, saygınlığın, dürüstlüğün ve değerlere bağlılığın ödülü ‘Diamond Star’ 2003 yılında Samanyolu Televizyonu’nun oldu.

Yayın grubunun farklı kesimlerin farklı beklentilerini karşılamaya yönelik atılımları ise 2006 yılından itibaren hızla gerçekleşmeye başladı. Bu tarihte ‘Bir Kültür Kanalı’ sloganıyla kurulan Mehtap Televizyonu ve 2007 yılı başlarında kurulan Samanyolu Haber Televizyonu, grubun ilk tematik kanalları olarak yayın hayatlarına merhaba dediler. Hemen ardından çocuklara ve anne-babalara hitap eden Yumurcak Televizyonu izleyiciyle buluştu ve emsallerini geride bırakarak kısa sürede büyük bir başarı elde etti. Amerika’daki stüdyolarından İngilizce yayın yapan Ebru TV ve Azerbaycan’da kurulan Hazar TV ise yayınlarını farklı kültürlere, onların dillerinde ulaştırmak isteyen Samanyolu Yayın Grubu’nun aynı yıllarda gerçekleşen iki önemli açılımı oldular.

Samanyolu Yayın Grubu, bugün 15 yaşında... Beş kıtayı kapsayan yayınları, 8 televizyon kanalı, ulusal ve uluslararası çapta yayın yapan 3 radyosuyla bugün çok büyük bir aile... Fakat ilk günkü heyecanı ve ilk günkü sorumluluk bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. Köklerinin gücü ve seyircisinin desteğiyle, gelecek zaman dilimlerine doğru bildiği yolda yürümeye devam ediyor.

Telefonlar

(0216) 524 9524

Adres

SAMANYOLU TV; İstanbul şehri Üsküdar ilçesi Ferah mahallesindedir. Kısıklı Mah. Ferah Cad. Reşat Bey Sokak. No:12 Çamlıca Üsküdar, İstanbul

İstanbul / Üsküdar / Ferah

Haritada göster

Harita

SAMANYOLU TV nasıl gidilir?

Genel Bilgiler

Şirket Adı
SAMANYOLU TV
Sorumlu Kişi
Adres

Kısıklı Mah. Ferah Cad. Reşat Bey Sokak. No:12 Çamlıca Üsküdar, İstanbul

İstanbul / Üsküdar / Ferah

Haritada göster
Telefonlar
(0216) 524 9524
Faks
(0216) 344 3803
Şirket Türü
Şirket Tipi
Çalışan Sayısı
Vergi Dairesi
Vergi Numarası

İletişim Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir