Birlik Kromaj ve Metal Kaplama San Tic Ltd. Şti.

Harita Birlik Kromaj ve Metal Kaplama San Tic Ltd. Şti. haritası Büyük Harita için tıklayın
Etiketler
küçükçekmece ikitelli kaplama polisaj metal metal kaplama krom nikel nikelaj kromaj

Hakkında

SATEN KAPLAMA MATT SATİN NİCKEL SATİN FİNİSH NİKEL KROM SATEN MAT NİKEL MAT KROM KAPLAMA SU BAZLI LAK POLİSAJ TÜRÜ METAL KAPLAMA İŞLEMLERİNİ EV OFİS VE MAĞAZA SİSTLERİ MOBİLYA VE DEKORASYON ÇELİK EŞYA VB ÜRÜNLERE UYGULUYARAK ÜRÜNLERİN KOROZİF ETKİLERE KARŞI DAYANIMINI ARTTIRIYOR VE ALBENİSİNİ YÜKSELTEREK; ÜRÜNÜN UZUN YILLAR DAYANIKLI VE CANLI KALMASINI SAĞLIYORUZ

İşletmemiz, faaliyetlerini 96'lı yıllara kadar Birlik Kromaj - İsmail KANDEMİR olarak sürdürmüş, sonraki yıllarda gelişim sürecinin bir parçası olarak, şirketleşip İkitelli'deki yeni tesisine taşınmıştır. Sektördeki yeniliklere 40 yılı bulan bilgi ve tecrübesini de ekleyen işletmemiz, hali hazırda sektöre; keçe ve zımparalı polisaj, bakır, nikel, satina (saten-mat), mat nikel, mat krom, krom kaplama ve lak (su bazlı vernik) konularında hizmet vermektedir. İdealimiz; yaptığımız işte en yüksek kalite ve verimi yakalayarak Türk ekonomisine ve hizmet verdiğimiz sektöre en yuksek katkıyı sağlayabilmektir. Bizleri bu günlere hazırlayan, bu bilgileri bizlere aktaran, çalışma kimyasal ve malzemelerimizi tedarik eden, bizleri sağlıklı ve uygun çalışma alanlarına taşıyan, üretim kademesinde emek sarfeden, işletmemize güvenip, bizlere çalışma imkanı sağlayan tüm sektöre ve müşterilerimize teşekkürü bir borç bilir, tüm içtenliğimizle hizmetlerimizde kalite, standart ve çeşitliliği arttıracağımıza söz veririz.

HİZMET VERDİĞİMİZ İŞ KOLLARI

Tekstil ve Mobilya Sektörü

Mağaza Dekorasyon Elemanları

Teşhir Elemanları

Manken Sabitleme Elemanları

Temizlik Kap ve Taşıyıcıları

Sağlık Sektörü, Hastaneler

Otomotiv ve Yan Sanayiisi

Masa, Sehpa, Koltuk Ayakları

Koltuk Aksesuarları (Kabara)

Stand Direkleri, Raf Taşıyıcılar

Ayakkabılık

Baston, Raf Tutucu, U Askı

Ara Bağlantı Elemanları

Sabitleyiciler

Ofis ve Ev Dekorasyon Malzemeleri

Makine ve Kalıp Parçaları

Zaman Kontrol ve Elektronik Sayaçlar

Tartı ve Ölçme Cihazları

Gıda Sektörü

Hamur Yoğurma Makinaları

Pen ve Kapı Üreticileri

Menteşe Mekanizmaları

Çelik Kasa ve Çelik Kapı Ekipmanları

Düğme, Çıt Çıt, Fermuar Çeşitleri

Dar Dokuma Makinaları

Mutfak ve Banyo Dekorasyonu

Sepet, Tabak, Havluluk, Baharatlık, Köşe Rafı

Buharlı Ütü

Sarma Ramöz ve Fular Makina Ekipmanları

Ambalaj ve Paketleme Makinaları

Market Reyonları ve Standları

Kasa Önü Bankosu

Bariyer

Cant Kapakları

Tost Makinası Aksamları

Kızartma Makinası Aksamları

Aydınlatma Gereçleri

Doğalgaz Gereçleri

Jeneratör Aksamı

Menteşe, Kapı Kolu

Kulp

Küresel Vana

Karoser ve Dorse Ekipmanları

Ştange Borusu ve Aparatları

Jant Bijonları

Hırdavat Çeşitleri

Bar Tabureleri

Ökçe Çeşitleri

Civata Gizleyeciler

Saç Kurutma Makinaları

VIP Araç Dizayn Ekipmanları

Saat Çerçeveleri

Cep Telefon Kılıfları

Yat-Tekne-Irgat ve Gereçleri

Otomat Malzemeler

REFERANSLARIMIZ

GENCALLAR / YKM / HUZUR / ÇETİNKAYA / BEYMEN / BOYNER / CACHAREL / COLIN’S / DIVARESE / CON’S / ESSE&TEFAL / FABRİKA / İGS / LACOSTE / LCW / LEE-WRANGLER-CHERRYTREE / LEVI’S / MARKS&SPENCER

MUDO / NETWORK / ON ON /

PAŞABAHÇE / PUMA / POLO GARAGE / QUIKSILVER / ROSS / SISLEY / TEKNOSA / UNITED COLORS OF BENETTON / YEŞİL KUNDURA / YKM / JOKER / TAHA HOLDİNG / ÇİÇEK İÇ GİYİM / ÇEŞİTLİ BANKALAR / BELEDİYE VE BİRÇOK MĞZ.

KALE GRUBU (ÇELİK KAPI VE KASA) / REGAL SAAT / PROFILO GRUBU / ARÇELİK ÜRÜNLERİ / İSTİKBAL MOBİLYA GRUBU / SUPERLİGHT AYDINLATMA / ESPRİTE / VİZE MOBİLYA / EĞİLMEZLER MOBİLYA / KOMPOSAN OFİS AKSAMLARI / OZER CELIK / İNTER GROUP / ÜNAL MAKİNA BUHARLI ÜTÜ / TEFAL / AKSA JEMARATOR / ASVAN VANA / DOPA RAF DEKORASYON / MİKRON MAKİNA VE KALIP / ELMES TARİHLEME VE ETİKETLEME MAKINALARI / ÇİLİNGİRLER OFİS MOBİLYALARI / DENET CIVATA AS / ENCO TASIMACILIK / KMS CİVATA / KOLEKSİYON TASARIM VE MOBİLYA /

ARITMA TESİSİMİZ

Her işyerinde ayrı, üç farklı çıkışla, atölye önlerinden geçen ana taşıma sistemi ile nihaîyi noktadaki arıtma tesisine taşınan atıklar buradaki biriktirme havuzlarında toplanarak otomatik pompalarla sisteme terfi ettirilerek önce pH ayarlaması yapılır ve böylece işlemler başlar. Bu işlemler full-automatic olarak yapılır. Sistem bilgisayara bağlı ve çok hassas propların kontrol ve komutası ile çalıştırılır.

Tesisimizin kapasitesi 1500 ton/gün olup akar sistemdir.

Tesisimiz bir işletme müdürü (Kimya mühendisi), bir çevre mühendisi, iki laborant, bir otomasyon yüksek teknisyeni, bir bakım teknisyeni ve saha elamanları tarafından yönetilmektedir.

Tesisimiz zaman zaman vatandaşlarımızın ziyaretine, ilgili ve yetkili kurumların ise her zaman denetimine açık tutulmaktadır.

Sitemizde günde bin beş yüz ton zararlı atıkları arıtabilecek kapasitede Endüstriyel Arıtma Tesisi mevcut olup, gerek İSKİ kriterlerine gerekse ÇEVRE BAKANLIĞI kriterlerine göre arıtma yapılmakta ve zararlı atıklar arıtılmaktadır.

Zararlı atıkların arıtılması ile, hem doğa korunmakta hem de şehrin alt yapısı korunmaktadır.

Doğaya verilen zararın telafisi mümkün olmadığının yanı sıra ödediğimiz vergilerle yaptırılan ve çok pahalı bir yatırım olan alt yapının korunmasına olan katkımız milyar dolarlarla ancak ifade edilebilir. Bu da ülke ekonomisine görünmeyen katkımızdır.

Bugün gelinen noktada Avrupa ülkelerinde çevre bilinci o derece gelişmiş ki, ülkeler ithal ettikleri malların üretildikleri tesislerde arıtma tesisi olup olmadığını araştırmakta ve arıtma tesisi olan işletmelerde üretilen malları tercih etmektedirler. Ülkemizde endüstriel atıklarını bu şekilde arıtarak üretim yapan bir GALVANOCULAR sitesi daha yoktur. Hatta şehrin ve ülkemizin bir çok yerinde üretim yapan ve sayıları binlerle ifade edilen fakat arıtma tesisi olmayan, zararlı atıklarını kontrolsüz bir şekilde ya doğrudan kanalizasyona veya doğaya veren işletmeler mevcuttur. Bu işletmeler ilgili kuruluşlar tarafından ciddi şekilde kontrol edilemediği veya edilmediği gibi bunların durdurulması içinde bir çalışmanın yapılmadığını gözlemekteyiz.

Arıtma tesisleri ilk yatırım olarak çok pahalı olduğu gibi işletmesi de pahalı olan bir yatırımdır.

Arıtma tesisi gerek ilk yatırım gerekse işletilmesindeki maliyetlerinin geri dönüşümü olmayan harcamalardır. Bu nedenle arıtma tesisi olan işletmelerin üretim maliyetleri yüksek olduğundan, arıtma tesisi olmayan işletmelerle rekabet edememektedir. Bunun sonucu ya arıtma tesisini çalıştırmayıp bypass yapmakta yada işletme küçülmekte veya üretime veda etmek zorunda kalmaktadır.

Avrupa ülkelerinde arıtma tesisi olan işletmelere belirli imtiyazlar tanınmakta bu sorun bir nevi süsvanse edilmektedir. Ülkemizde buna gerekli ilgi gösterilmediği gibi, yalnız arıtma tesisinin kullandığı elektrik enerji tüketimine uygulanan destek indirimide Nisan 2002 tarihinde %25' ten %10' a indirilmiştir.

Arıtma tesisi üretici firmalara teşviklerin arttırılması ve bu sahada daha çok yatırım yapılabilmesinin önü açılmalıdır. Bunun bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz.

Ürün Polisajın ardından Asidik, sıcak ve elektrikli yağ almalar ile yüzeyindeki ve içersindeki her türlü yağ vb. kirden temizlenir. Nikel Banyosunda uygun koşullarda ve sürede kaldıktan sonra takribi 10-12 mikron arası bir kaplama ile istenilen yüzey elde edilir. Malzeme tüm kimyasal sulardan temizlendikten sonra paketlenip sevk edilir.

Ürün Polisajın ardından Asidik, sıcak ve elektrikli yağ almalar ile yüzeyindeki ve içersindeki her türlü yağ vb. kirden temizlenir. On Nikel Banyosunda uygun koşullarda ve sürede kaldıktan sonra takribi 4-6 mikron arası bir kaplama alır. Ardından saten banyosunda nihai rengini alır. Bu son şekli ile kaplama takriben 18-20 mikron aralığındadır. Malzeme tüm kimyasal sulardan temizlendikten sonra paketlenip sevk edilir.

Telefonlar

(0212) 549 0291
0532 433 5080

Adres

Birlik Kromaj ve Metal Kaplama San Tic Ltd. Şti.; İstanbul şehri Küçükçekmece ilçesi İkitelli mahallesindedir.

Yılmaz KANDEMIR firma sorumlusudur. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Turgut Özal Cad. Galvano Teknik Sanayi Sitesi B Blok No: 48 PK 34306 İkitelli-Başakşehir-İST

İstanbul / Küçükçekmece / İkitelli

Haritada göster

Harita

Birlik Kromaj ve Metal Kaplama San Tic Ltd. Şti. nasıl gidilir?

Genel Bilgiler

Şirket Adı
Birlik Kromaj ve Metal Kaplama San Tic Ltd. Şti.
Sorumlu Kişi
Yılmaz KANDEMIR
Adres

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Turgut Özal Cad. Galvano Teknik Sanayi Sitesi B Blok No: 48 PK 34306 İkitelli-Başakşehir-İST

İstanbul / Küçükçekmece / İkitelli

Haritada göster
Telefonlar
(0212) 549 0291
0532 433 5080
Faks
(0212) 549 0292
Şirket Türü
Hizmet , Üretim ,
Şirket Tipi
Çalışan Sayısı
10-50
Vergi Dairesi
İkitelli
Vergi Numarası

İletişim Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir