ARLA MÜHENDİSLİK PEST KONTROL HAŞERE MÜCADELE

Hakkında

2001 yılında İzmir Konak’ ta faaliyete geçmiş olan firmamız ARLA ÇEVRESEL ve TARIMSAL MÜHENDİSLİK; kuruluşundan günümüze kadar geçen süre zarfında  tarım ve çevresel mühendislik konularında uzmanlaşmıştır.  Haşere ilaçlama, entegre zararlı mücadelesi (pest control) ve  dezenfeksiyon, hizmetlerine ek olarak tarım ve haşere mücadele ilaçları ile bu ürünlerin kullanımı için gerekli uygulama alet, ekipmanları, fumigantlar, gübre, çim ve sebze  tohumları  satışı sürecini ürettiğimiz yada bayisi olduğumuz pek çok ürün ile devam ettirmekteyiz.  Konusunda uzman  ziraat mühendisleri yönetimi altındaki kadromuz ile mutlak kalitedeki ürün ve hizmeti siz değerli müşterilerimizin memnuniyetine 10 yılı aşkın süredir sunan firmamız ARLA MÜHENDİSLİK ,  sürat ile büyüyerek sektöründe adı en çok anılan firmalardan birisi haline dönüşmüştür.

Firmamız haşere ilaçlama hizmetleri ve zirai ilaç, haşere mücadele ürünleri, çim tohumu, gübre gibi ürün satış faaliyetlerini İzmir Gıda çarşısı ve Kemeraltında bulunan merkez ve şube adresleri ile devam ettirmektedir.

Entegre Zararlı Mücadelesi ( IPM )

 I-Haşere mücadelesi:

Yürüyen ve uçan haşere mücadelesi olarak ikiye ayrılır:

Yürüyen haşere mücadelesi kapsamında üretim ve yaşam alanlarımızın hemen her noktasında barınma ve üreme kapasitesine sahip hamamböceği türleri başta olmak üzere karınca, pire vs gibi tüm böcek türleri ile kalıcı etkili ilaçlama uygulamaları, jel aplikasyonu, yapışkan levhalar, ULV yöntemleri ile mücadele edilmektedir. Bilinçsiz ilaç tüketiminin kısa sürede bağışıklık riski taşıdığı unutulmamalıdır.

Uçan haşere mücadelesi karasinek ve sivrisinek mücadelesi olarak iki başlık halinde ele alınabilir. Bu canlılara karşı yürütülecek mücadele uygulamaları diğer uçan zararlıları da çoğunlukla baskı altına almaktadır. Öncelikle larva mücadelesi gerçekleştirilir. Uçkun sivrisineklere karşı günbatımında, karasineklere karşı erken saatlerde açık alan ilaçlamaları gerçekleştirilir. İç alanda EFC kullanımı, kalıcı etkili yüzey ilaçlamaları, karasineklere karşı çekici yemleme ve organik yakalama torbaları en yaygın mücadele yöntemleri olarak sıralanabilir.

 

            II-Kemirgen mücadelesi:

Birçok mücadele yönteminin ortaklaşa kullanımı ile başarı mümkündür. Belirlenmiş kritik kontrol noktalarına yerleştirilecek yemleme ve canlı yakalama monitörleri en yaygın mücadele yöntemidir. Açık alan yuva yemlemeleri, yapışkan bord kullanımı, tozlama destekleyici yöntemler olarak uygulamalarda yer bulmaktadır.

Barınma ve intikal noktalarının ıslah veya yok edilmesi son derece önemlidir.

 

            III- Kene Mücadelesi:

Tüm ilkbahar ve yaz boyunca (KKKA) hastalığı taşıyan kenelere karşı açık alanda yapılacak düzenli ilaçlama çalışmaları salgının oluşmasında son derece engelleyici rol oynamaktadır.

 

            IV-Kuş Mücadelesi:

Depolar, antrepolar ve üretim birimlerinde kuşlar dışkıları, tüyleri, ölüleri ve taşıdıkları mikroorganizmalar ile ciddi ekonomik kayıplara neden olmaktadırlar.

            Kuş kontrolünde izolasyon, tecrit, kaçırıcı ve yakalayıcı ürünler uygulanan mücadele yöntemleridir.

 

            V-Sürüngen ve diğer zararlılar mücadelesi:

Yılan, akrep, kırkayak gibi canlılara karşı kaçırıcı (repellent) ürünler, tecrit ve izolasyon gibi yöntemler ile mücadele edilir. Bu canlılar ile mücadelede hedef dışı canlılara zarar verilmemesine dikkat edilmelidir.

Telefonlar

(0232) 489 1165
0506 265 2580

Adres

ARLA MÜHENDİSLİK PEST KONTROL HAŞERE MÜCADELE; İzmir şehri Yenişehir ilçesi Merkez mahallesindedir.

TUNCER TANELİ firma sorumlusudur. 1202/1 SOKAK NO:60/M TEKNİK MALZEME İŞ MERKEZİ

İzmir / Yenişehir / Merkez

Haritada göster

Harita

ARLA MÜHENDİSLİK PEST KONTROL HAŞERE MÜCADELE nasıl gidilir?
ARLA MÜHENDİSLİK PEST KONTROL HAŞERE MÜCADELE firması için, henüz bir harita tanımlanmamış.

Genel Bilgiler

Şirket Adı
ARLA MÜHENDİSLİK PEST KONTROL HAŞERE MÜCADELE
Sorumlu Kişi
TUNCER TANELİ
Adres

1202/1 SOKAK NO:60/M TEKNİK MALZEME İŞ MERKEZİ

İzmir / Yenişehir / Merkez

Haritada göster
Telefonlar
(0232) 489 1165
0506 265 2580
Faks
Şirket Türü
Hizmet , Danışmanlık , Diğer ,
Şirket Tipi
Çalışan Sayısı
3-10
Vergi Dairesi
Vergi Numarası

İletişim Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir